חוף דדו | חיפה | 04-8517761 | 052-3279192

חוף דדו | חיפה | 04-8517761 | 052-3279192

פנסיון פתוח לכלבים מהו?

מאת: בן בלומנפלד. חיפה

מושג חדש בתחום פנסיוני הכלבים בישראל- "הפנסיון הפתוח", מה המשמעות ובמה הוא שונה? מבלבל?

אז בואו נעשה קצת סדר!

קיימים בשוק שלל פנסיונים המתחלקים לשלוש קטגוריות עיקריות

  1. פנסיון כלובים
  2. פנסיון פתוח
  3. פנסיון ביתי

נתחיל דווקא מהסוף, פנסיון ביתי מתאר פנסיון קטן עד כעשרה כלבים שמתנהל בבית מגורים כאשר בעל/ת הבית מפעיל/ה את הפנסיון, הוא מתאפיין בדירת מגורים עם חצר שבא רשאים הכלבים המתארחים לנוע בחופשיות בכל הבית והגינה כאשר המתגוררים בבית חיים עם הכלבים במשותף ודואגים לכל צרכיהם.
הכלבים המתארחים יכולים אף לקפוץ על המיטה של המתגוררים בבית ולישון איתם תחת השמיכה.
יש לבחון שכל התנאים הללו מתקיימים על מנת לקבוע שאכן הפנסיון ביתי גם מי הדיירים בבית ומה חלקו של כל אחד בדאגה לכלבים המתארחים חשוב לדעת.
כל אלו ועוד תוכלו לקרוא במאמרי
 "פנסיון לכלבים, איך נבחר?" .

פנסיון פתוח דומה מאוד לפנסיון הביתי ברוב מאפייניו גם הוא מתקיים בבית מגורים (או בסמיכות) שבו בעל הבית והדיירים מפעילים את הפנסיון ודואגים לכל צרכי הכלבים המתארחים וחיים איתם במשותף.
בפנסיון הפתוח ניתן להגיע לעשרים וחמישה כלבים (בהתאם לגודל המקום) אך לא יותר מכך! מוגדר איזור בבית ובחצר לרווחת הכלבים ואיזור מגורים לדיירי הבית.
בפנסיון זה לא יוכלו הכלבים בדרך כלל לקפוץ למיטת בעל הפנסיון או לראות טלוויזיה בסלון אך בהחלט ייהנו ממתחם מקורה ומרווח (אחד לפחות) וחצר בהם ניתן להסתובב, לשחק לטייל ולנוח בצורה חופשית וללא כלובים או הגבלות.
במקרים אחדים הפנסיון הפתוח אינו בגבולות בית המגורים אך יש להקפיד על כך שישנו אדם אחד לפחות  שנמצא 24 שעות במקום והכלבים תמיד חופשיים, אין כלובים, אין הגבלות, מלבד גדר היקפית של המתחם כולו. 

פנסיון כלובים הוא הדור הישן יותר של פנסיונים הוא מתקיים בדרך כלל בישובים קטנים בעלי שטחים חקלאיים גדולים שהומרו לפנסיון, נמצאים במרחק מה מאזור מיושב (שלא יפריעו לשכנים).
פנסיון כלובים יכול להגיע לארבעים עד שישים כלבים (בהתאם למספר הכלובים במקום) כל כלב בכלוב/חדרון משלו לעיטים עם חצר פרטית קטנה.
הכלב משוחרר לחצר גדולה יותר מספר פעמים ביום ביחד עם כלבים שמתאימים לאופיו. לפנסיון כלובים יש שעות פעילות ולכן ברוב המקרים בלילה הוא ננעל וללא השגחה אנושית.

קיימים כמובן שילובים שונים בין סוגי הפנסיונים אך אלו שלושת הקטגוריות העיקריות.

הפרטים במאמר זה הם עובדות מניסיוני והיכרותי האישית בתחום, אם קיימים אי דיוקים אשמח לקבל כל תגובה: zamirdog@gmail.com

כותב המאמר הוא בעלים של פנסיון משולב פתוח וביתי בחוף דדו חיפה  www.zamirdog.co.il

פורסם באתר המאמרים המקצועיים:  www.articles.co.il

ובאתר המאמרים המקצועי: www.reader.co.il

לפרטים נוספים, אנא השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דילוג לתוכן